side-area-logo

KRYSTYNA GŁOWNIAK

KRYSTYNA GŁOWNIAK

Prezentowała swoje prace Instytucie Polskim w Sztokholmie, galerii Lijnbaan w Amsterdamie, w willi Bianki w Drohobyczu (Ukraina),galerii Uniwersytetu Amity w Indiach, w centrum Sztuki Nowoczesnej w Mongolii, galerii Sparkasse Hamburg

LubelskaGŁOWNIAK-KRYSTYNA malarka, pedagog, absolwentka KUL i UMCS, członek ZPAP. Jej znane cykle to Notatki z prowincji ,Pejzaże mistyczne i zwyczajne ,Świat według Schulza,Pejzaże z Senneville, Nie-tylko Wenecja.Prace w licznych kolekcjach: Muzeum Nadwiślańskiego, Muzeum Farmacji w Krakowie i Lublinie,Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, także w prywatnych zbiorach, kolekcja M. Traenkle w Niemczech, Uniwersytetu Amity w Indiach, itd.Wspólpracuje z licznymi galeriami.

Prezentowała swoje prace Instytucie Polskim w Sztokholmie, galerii Lijnbaan w Amsterdamie, w willi Bianki w Drohobyczu (Ukraina),galerii Uniwersytetu Amity w Indiach, w centrum Sztuki Nowoczesnej w Mongolii, galerii Sparkasse Hamburg.Polskie ekspozycje to Muzeum Nadwiślanskie ,Pałac Opatów Oliwskich, BWA w Lublinie, Krakowski Pałac Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz Muzeum Farmacji w Krakowie i Lublinie. Jest autorką książek Provincia Addormentata oraz Pułapka czasu.Jest notowana w gabinecie rycin Uniwersytetu Jagiellońskiego jako ilustratoka licznych książek. Telewizja opracowała o malarce kilka filmów ( Krzysztofa Czerwieckiego oraz Marka Wyszkowskiego ). Kilkakrotnie pełniła funkcję kustosza wolontariusza w kazimierskiej Kuncewiczówce. Obecnie prezentuje swoje prace w Malarni na Lubelskiej Starówce. Jest członkiem Akademii Mistrzów Mowy Polskiej oraz laureatką nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.