Pablo Caviedes urodził się w 1971 w Cotacachi w Ekwadorze. Studiował pod kierunkiem Daniela Reyesa w College of Plastic w Ekwadorze, jak również w prestiżowym instytucie sztuki École Nationale Supérieure des Beaux Arts w Paryżu. W ciągu ostatnich 20 lat wystawiał swoje prace w różnych miastach Ekwadoru oraz na świecie m.in. w Paryżu, Barcelonie, Madrycie, Waszyngtonie i Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka i tworzy. Jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli sztuki latynoamerykańskiej tworzących w Stanach Zjednoczonych Ameryki.
W 1994 roku otrzymał „Paris Prize” (najbardziej prestiżowa nagroda artystyczna Ekwadoru). W 1998 r. został jednym z dziesięciu artystów wybranych przez krajowe oraz międzynarodowe jury do udziału w monumentalnej wystawie „Ameryka Południowa i Karaiby: Nowe pokolenie artystów. W 2002 roku w Barcelonie otrzymał honorowe wyróżnienie na II Międzynarodowym Biennale Malarstwa „Vilassar de Mar”. W 2008 wziął udział w 31. Konkursie Małych Obiektów Sztuki (80 Washington Square East Galerie, NYU), a w 2009 prezentował swoje obrazy w ramach projektu „Fusion” w Briggs Museum of American Art w Dover, Delaware (USA). Prezentował swoje obrazy także na wystawie „Sztuka Współczesna Ekwadoru”, która odbyła się w Organizacji Narodów oraz w ramach ekspozycji „Renesans Ekwadoru” w Queens Museum of Art. w Nowym Jorku. W 2010 jego instalacja została zakwalifikowana do Drugiego Biennale Sztuki Latynoskiej w Bronx, w Nowym Jorku. W roku 2012, animowany film artysty, “On the Map” (“Na mapie”) zakwalifikowany został do festiwalu filmów krótkometrażowych, “A Frame Apart 2” w Queens Museum of Art w Nowym Jorku. W 2013, film ten zachwycił publiczność na dwóch międzynarodowych wystawach we Włoszech poświęconych Prawom Człowieka, w „International Exhibition on Human Rights” w Lecce oraz na ogólnoświatowej wystawie „Migranci” w Trenton. Również w 2013, Caviedes po raz pierwszy w Polsce, miał okazje pokazać swe prace z serii „Nomada” w galerii Wirydarz, w Lublinie. W 2014, ponownie w Nowym Jorku, film „Na Mapie” został zakwalifikowany do czwartego biennale sztuki latynoamerykańskiej w Bronx. Prace Caviedesa z serii „Nomada” były ponownie w Polsce, na wystawie indywidualnej w galerii Quantum, w Warszawie, w 2016. W tym samym czasie jego krotki film animowany, Pop Art – On the Map, został zakwalifikowany do wystawy poświęconej różnorodności praw człowieka („Human Right Diversity”) ponownie w Trento, we Włoszech, jak również w ramach innych międzynarodowych projektów, m.in. „Navigare i confini/MigrArti, w Cagliari (Sardynia, Wlochy) oraz międzynarodowego pokazu 28 artystów w ramach „Contemporary Visions ∞ Videoart in Loop” w rożnych krajach.
W 2017, Caviedes zaczął być dostrzegany przez znaczące międzynarodowe targi sztuki, począwszy of „Frize Week, Superfine” w Nowym Jorku, po uczestnictwo w targach sztuki Spectrum International Art Fair, w Miami. W 2018 artysta miał okazje wystawić po raz pierwszy kilka swoich prac z serii On the Map na prestiżowych targach sztuki (Art Palm Beach International Art Fair) w Palm Beach, na Florydzie. Również w 2018, jego trójwymiarowy portret Prezydenta Obamy był wystawiany na słynnych międzynarodowych targach sztuki, SCOPE. Artysta jest bohaterem filmu dokumentalnego wyprodukowanego i reżyserowanego przez PH Daniela Sancheza i zakwalifikowanego do festiwalu filmowego Third Inwood Film Festival, w Nowym Jorku, w tym samy roku. Na początku 2019 roku, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Ekwadoru opublikowało i oficjalnie zaprezentowało jego książkę zatytułowaną: Pablo Caviedes On the Map, z tekstem Jose Rodeiro. Prace z najnowszej serii rysunków artysty można było zobaczyć na wystawie „New York Latin-American Art Triennial 2019”, w galerii Lehman College Art Gallery, w październiku tego roku.