side-area-logo

Piotr Zieliński

Założyciel, kustosz i kurator wystaw w Galerii Sztuki Wirydarz

PIOTR ZIELIŃSKI

Założyciel, kustosz i kurator wystaw w Galerii Sztuki Wirydarz

Urodził się w 1964 roku w Bochni. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni i Studium Aktorskiego w Teatrze Stu w Krakowie, studiował polonistykę na Wydziale Humanistycznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (1984-1990).

Równocześnie rozpoczął działalność w teatrze Scena Plastyczna KUL, gdzie przez 15 lat pełnił funkcję aktora i menedżera teatru.

W 1999 roku inicjuje powstanie Galerii Sztuki Wirydarz, która staje się jego galerią autorską. W Galerii Wirydarz zrealizował dotychczas 167. ekspozycji najwybitniejszych polskich twórców, ok. 45 wystaw plenerowych i ekspozycji w innych ośrodkach sztuki w Polsce i za granicą, ponad 30 ogólnopolskich plenerów malarskich, ponad 30 aukcji charytatywnych. Galeria Wirydarz zaliczana jest do najlepszych salonów wystawienniczych w Polsce. Od 22 czerwca 2001 r. Honorowy Ambasador Królewsko-Górniczego Miasta Bochni. W 2004 r. odznaczony Medalem Prezydenta Lublina. W marcu 2009 r. wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. W 2011 roku laureat konkursu Bene Meritus Terrae Lublinensi czyli Dobrze Zasłużony dla Lubelszczyzny, oraz nagrodzony lubelskim Angelusem. W 2017 roku odznaczony Medalem 700-lecia miasta Lublin, a w 2019 roku Medalem 450-lecia Unii polsko – litewskiej.

PRZYJACIELE

O mnie samym

„Nieprzecenione są Twoje zasługi Piotrze dla wzbogacenia kultury plastycznej oraz współczesnego wystawiennictwa dzieł sztuki w Polsce. Odnotowuję to z niekłamaną satysfakcją i podziwem dla Twojej pasji i energii. Należysz do tych, którzy dobrze służą kulturze polskiej, niezależnie od miejsca gdzie rzucił ich los, lub które sami wybrali”
Image
Jan Flasza
„Kronika Bocheńska”
 • Sprzedaż dzieł sztuki/tworzenie kolekcji
  Doradzamy w tworzeniu prywatnych kolekcji dzieł sztuki

  Doradzamy w tworzeniu prywatnych kolekcji dzieł sztuki oraz inwestowaniu w dzieła sztuki. Profesjonalne i indywidualne podejście oraz bogata oferta wysokiej klasy dzieł sztuki wyróżniają naszą galerię.

 • Plenery malarskie
  Organizujemy ogólnopolskie plenery malarskie

  Organizujemy ogólnopolskie plenery malarskie w Lublinie, Nałęczowie i Kazimierzu Dolnym, dając artystom możliwość tworzenia w urokliwych miejscach ale także relaksu, obcowania z naturą, spotkań towarzyskich i wymiany doświadczeń.

 • Aranżacje wnętrz
  Pomagamy w aranżacji i doborze dzieł we wnętrzach prywatnych i firmowych

  Pomagamy w aranżacji i doborze dzieł we wnętrzach prywatnych i firmowych. Zapewniamy wybór obrazów do konkretnych przestrzeni, transport i dopasowanie oprawy; doradzamy odnośnie ekspozycji obrazów i odpowiedniego oświetlenia.

 • Prowadzenie aukcji dzieł sztuki
  Organizujemy charytatywne aukcje dzieł sztuki

  Organizujemy charytatywne aukcje dzieł sztuki, wspieramy fundacje w pozyskiwaniu obiektów na aukcje, tworzeniu katalogów aukcyjnych oraz w promocji aukcji. Oferujemy profesjonalne prowadzenie licytacji.